| Weight | 25.8kg |
|---|---|
| Bench Height | 61cm |
| Max. Lifting Capacity | NM |
| Worktable Length | 73cm |
| Worktable Width | 48cm |
| Port | Guangzhou/Shenzhen |
|---|---|
| Vehicle Suited | Saloon Car Jeep |
| Power | NM |
| Cooling System | Water-cooled |
| Diesel Burner | G10 |
| Wall | 50mm |
|---|---|
| Base | 300mm Steel Structure |
| Port | Guangzhou/Shenzhen |
| Application | Automotive Painting, Refinishing, And Coating |
| Diesel Burner | G10 |
| Motor Power | 0.75/1.1KW |
|---|---|
| Operating Pressure | 8-12 Bar |
| Power Supply | 110V / 220V /380V |
| Warranty | 1 Years |
| Automatic | Yes |
| Packaging Details | standard export package |
|---|---|
| Delivery Time | 15-25days |
| Payment Terms | D/A,L/C,T/T,D/P |
| Supply Ability | 400set/month |
| Place of Origin | china |
| Bench Height | 40cm - 118cm |
|---|---|
| Input | 110/220V |
| Base | 300mm Steel Structure |
| Installation | On-site Installation And Commissioning |
| Power | NM |
| Input Voltage | 21.6A,230V,1PH |
|---|---|
| Maximum Power Output | 3500W |
| Cooling System | Water-cooled |
| Out Put Cable Length | 2m |
| Container Capacity | 1.7L |
| Diesel Burner | G10 |
|---|---|
| Port | Guangzhou/Shenzhen |
| Input | 110/220V |
| Installation | On-site Installation And Commissioning |
| Air Intake Fan | 1pc Of 5.5KW European Type Fan |
| Year | 2010- |
|---|---|
| Model | (1st Generation) AC SCHNITZER X6 E71 SUV (08-14) |
| Car Fitment | AACHEN SCHNAZER AC SCHNITZER |
| Warranty | 12 Months |
| Trolley Color | Grey,red |
| Model | (1st Generation) AC SCHNITZER X6 E71 SUV (08-14) |
|---|---|
| Car Fitment | AACHEN SCHNAZER AC SCHNITZER |
| Warranty | 12 Months |
| Main Specifications | C9370C |
| Rotating Speed Of Work-piece | 70,88,118 Rpm |