| Weight | 110, 110kgs |
|---|---|
| Bench Height | 1070mm |
| Max. Lifting Capacity | Nm |
| Worktable Length | 720mm |
| Worktable Width | 520mm |
| Input Voltage | 220V/1p/50HZ Or 60HZ |
|---|---|
| Input Power | 1.6KVA |
| Capacitance | 72000uf |
| Welding Time | 1-3 Ms |
| Application | Aluminium Car Body |
| Rated Voltage | Rated Voltage |
|---|---|
| Max Power | 21 |
| Maximum Current | 4200A |
| Secondary No Load Voltage | 7.8-9 |
| Protection Grade | Ip21 |
| Input Voltage | 220V/1PH Or 110V |
|---|---|
| Input Current | 15A |
| Input Power | 14KVA |
| Max Starting Current | 3800A |
| Machine Size | 235X250X400mm |
| Weight | 63kg |
|---|---|
| Bench Height | 107cm |
| Max. Lifting Capacity | NM |
| Worktable Length | 67cm |
| Worktable Width | 47cm |
| Weight | 28 |
|---|---|
| Bench Height | 61cm |
| Max. Lifting Capacity | NM |
| Worktable Length | 73cm |
| Worktable Width | 48cm |
| Packaging Details | standard export package |
|---|---|
| Delivery Time | 7-20 days |
| Payment Terms | L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union,MoneyGram |
| Supply Ability | 100sets/month |
| Place of Origin | China |
| Voltage | 230v |
|---|---|
| Power | 350-1200W |
| Capacity | 36L |
| Power Cord Longth | 5M |
| Name | Car Polisher Machine |
| Type | Other |
|---|---|
| Color | Black |
| Material | Metal |
| Weight | 2300kg |
| Max. Lifting Capacity | 3500 |
| Weight | 60kg |
|---|---|
| Bench Height | Nm |
| Max. Lifting Capacity | Nm |
| Worktable Length | Nm |
| Worktable Width | Nm |