| Type | Spray Booths |
|---|---|
| Power | 15KW |
| External Size | 7000*5350*3400mm(L*W*H) |
| Internal Size | 6900*3900*2650mm |
| Voltage | 110V/220V/ 380V |
| Type | Spray Booths |
|---|---|
| Power | 9KW |
| External Size | 6.9x3.9x2.7m |
| Internal Size | 7x5.3x3.4m |
| Voltage | 220V/380V |
| Power | 15KW |
|---|---|
| External Size | 7000*5350*3400mm(L*W*H) |
| Internal Size | 6900*3900*2650mm |
| Voltage | 110V/220V/ 380V |
| Color | Red,orange,white,blue |
| Color | White/green |
|---|---|
| Heating System | Infrared Lighting |
| Air Capacity(m³/h) | 18000 |
| Spray Power | 9kw |
| Bake Power | 30kw |
| Wall | 50mm |
|---|---|
| Base | 300mm Steel Structure |
| Port | Guangzhou/Shenzhen |
| Application | Automotive Painting, Refinishing, And Coating |
| Diesel Burner | G10 |
| Type | Spray Booths |
|---|---|
| Power | 12kw |
| External Size | 7m Lx5.30m Wx3.40m H |
| Internal Size | 6.9m Lx3.9m Wx2.7m H |
| Voltage | 380V/3phrase/50 Or60HZ |
| External Sizes(m) Internal Sizes(m | 7.02*5.3*3.4 |
|---|---|
| Internal Sizes(m | 6.9*4.0*2.7 |
| Heating System | Lighting Infrared |
| Capacity(m3/h) | 18000 |
| Spray Power(kw) | 5 |
| Bench Height | 40cm - 118cm |
|---|---|
| Cooling System | Water-cooled |
| Vehicle Suited | Saloon Car Jeep |
| Installation | On-site Installation And Commissioning |
| Components For Control | Schneider |
| Installation | On-site Installation And Commissioning |
|---|---|
| Application | Automotive Painting, Refinishing, And Coating |
| Power | NM |
| Air Exhaust Fan | 1pc Of 4KW European Type Intake Fan |
| Base | 300mm Steel Structure |
| Type | Spray Booths |
|---|---|
| Power | 12KW |
| External Size | 7000*5350*3400mm(L*W*H) |
| Internal Size | 6900*3900*2650mm |
| Voltage | 110V/220V/ 380V |