| Type | Spray Booths |
|---|---|
| Power | 16 |
| External Size | 7x5.3x3.4M |
| Internal Size | 6.9x3.9x2.7M |
| Voltage | 380V/50HZ |
| Type | Spray Booths |
|---|---|
| Power | 15 |
| External Size | 7x5.45x3.35 |
| Internal Size | 6.9x3.9x2.65 |
| Voltage | 220/380V |
| Type | Spray Booths |
|---|---|
| Power | 16KW, 16KW |
| External Size | 7000*5450*3350mm, 7000*5450*3350mm |
| Internal Size | 6900*3900*2650mm, 6900*3900*2650mm |
| Voltage | 220V/380V |
| Type | Spray Booths |
|---|---|
| Power | 16KW, 14KW |
| External Size | 7020*5300*3400mm, 7020*5300*3400mm |
| Internal Size | 6900*4000*2700mm, 6900*3900*2700mm |
| Voltage | 220V/380V |
| Type | Spray Booths |
|---|---|
| Power | 12KW |
| External Size | 7000*5350*3400mm(L*W*H) |
| Internal Size | 6900*3900*2650mm |
| Voltage | 110V/220V/ 380V |
| Type | Spray Booths |
|---|---|
| Power | 15KW |
| External Size | 7000*5350*3400mm(L*W*H) |
| Internal Size | 6900*3900*2650mm |
| Voltage | 110V/220V/ 380V |
| Type | Spray Booths |
|---|---|
| Power | 15KW |
| External Size | 7020*5300*3400mm(L*W*H) |
| Internal Size | 6900*4000*2700mm |
| Voltage | 110V/220V/ 380V |
| Air Intake Fan | 1pc Of 5.5KW European Type Fan |
|---|---|
| Power | NM |
| Application | Automotive Painting, Refinishing, And Coating |
| Vehicle Suited | Saloon Car Jeep |
| Air Exhaust Fan | 1pc Of 4KW European Type Intake Fan |
| Inner Size | 6900*4000*2700mm |
|---|---|
| Heating Source | Diesel Burner |
| Color | White,green,grey,red |
| Packaging Details | standard export pacakge |
| Delivery Time | 10-15 days |
| Type | Spray Booths |
|---|---|
| Power | 12KW |
| External Size | 7000*5350*3400mm(L*W*H) |
| Internal Size | 6900*3900*2650mm |
| Voltage | 110V/220V/ 380V |