| External Sizes(m) Internal Sizes(m | 8.75*6.1*4.2m |
|---|---|
| Internal Sizes(m | 8.6*4.5*3.4 |
| Heating System | Halogen Infrared Heating |
| Capacity(m3/h) | 30000 |
| Total Power(kw) | 23 |
| External Sizes(m) Internal Sizes(m | 7.02*5.3*3.4 |
|---|---|
| Internal Sizes(m | 6.9*4.0*2.7 |
| Heating System | Lighting Infrared |
| Capacity(m3/h) | 24000 |
| Total Power(kw) | 17 |
| External Sizes(m) Internal Sizes(m | 7.02*5.3*3.4 |
|---|---|
| Internal Sizes(m | 6.9*4.0*2.7 |
| Heating System | Lighting Infrared |
| Capacity(m3/h) | 18000 |
| Spray Power(kw) | 5 |
| Port | Guangzhou/Shenzhen |
|---|---|
| Vehicle Suited | Saloon Car Jeep |
| Power | NM |
| Cooling System | Water-cooled |
| Diesel Burner | G10 |
| External Sizes(m) Internal Sizes(m | 7.02*5.3*3.4 |
|---|---|
| Internal Sizes(m | 6.9*4.0*2.7 |
| Heating System | Lighting Infrared |
| Capacity(m3/h) | 24000 |
| Total Power(kw) | 14 |
| Fan | Turbo Type |
|---|---|
| Spray Booth | Included |
| Working Temperature | 40-80℃ |
| Wall Led Boards | 8 Sets Of LED Light 3*16W=48W |
| Electric Heating | 32 Pcs Infrared Lamps |
| Inner Size | 6.9*4.0*2.7m |
|---|---|
| External Size | 7.05*5.3*3.4m |
| Heating Source | Infared Heating Lamp(diesel,gas,LPG Are Optional) |
| Packaging Details | standard export package |
| Delivery Time | 10 to 15 working days |
| External Sizes(m) Internal Sizes(m | 7.02*5.3*3.4 |
|---|---|
| Internal Sizes(m | 6.9*4.0*2.7 |
| Heating System | Lighting Infrared |
| Capacity(m3/h) | 24000 |
| Total Power(kw) | 14 |
| Color | White/green |
|---|---|
| Heating System | Infrared Lighting |
| Air Capacity(m³/h) | 18000 |
| Spray Power | 9kw |
| Bake Power | 30kw |
| Packaging Details | standard export package |
|---|---|
| Delivery Time | 15-25days |
| Payment Terms | D/A,L/C,T/T,D/P |
| Supply Ability | 400set/month |
| Place of Origin | china |