| Type | Spray Booths |
|---|---|
| Power | 15KW |
| External Size | 7000*5300*3400mm(L*W*H) |
| Internal Size | 6900*3900*2700mm |
| Voltage | 110V/220V/ 380V |
| Size | 1700*750*650mm, 1700*750*650mm |
|---|---|
| Material | Galvanized Steel |
| Warranty | 1 Year |
| Output Power | 2500w |
| Design Style | New China-Chic |
| Weight | 60kg |
|---|---|
| Bench Height | Nm |
| Max. Lifting Capacity | Nm |
| Worktable Length | Nm |
| Worktable Width | Nm |
| Weight | 28 |
|---|---|
| Bench Height | 61cm |
| Max. Lifting Capacity | NM |
| Worktable Length | 73cm |
| Worktable Width | 48cm |
| Weight | 49.5kg |
|---|---|
| Bench Height | 87cm |
| Max. Lifting Capacity | NM |
| Worktable Length | 64cm |
| Worktable Width | 57cm |
| Weight | 63kg |
|---|---|
| Bench Height | 107cm |
| Max. Lifting Capacity | NM |
| Worktable Length | 67cm |
| Worktable Width | 47cm |
| Size | 1000*450*350CM |
|---|---|
| Material | Galvanized Pipe (color Optional) |
| Warranty | 1 Year |
| Output Power | 23kw |
| Design Style | New China-Chic |
| Year | 2010- |
|---|---|
| Model | (1st Generation) AC SCHNITZER X6 E71 SUV (08-14) |
| Car Fitment | AACHEN SCHNAZER AC SCHNITZER |
| Warranty | 12 Months |
| Trolley Color | Grey,red |
| Model | Caro |
|---|---|
| Year | 2015- |
| Car Fitment | Bahman |
| Warranty | 12 Months |
| Trolley Color | Grey,red |