| Year | 2010- |
|---|---|
| Model | (1st Generation) AC SCHNITZER X6 E71 SUV (08-14) |
| Car Fitment | AACHEN SCHNAZER AC SCHNITZER |
| Warranty | 12 Months |
| Trolley Color | Grey,red |
| Year | 2010- |
|---|---|
| Model | (1st Generation) AC SCHNITZER X6 E71 SUV (08-14) |
| Car Fitment | AACHEN SCHNAZER AC SCHNITZER |
| Warranty | 12 Months |
| Trolley Color | Grey,red |
| Type | Other |
|---|---|
| Color | Green,white |
| Material | Steel |
| Set Type | FSKSD-500GF |
| Number Of Vat | 6 |
| Motor Power | 0.75/1.1KW |
|---|---|
| Operating Pressure | 8-12 Bar |
| Power Supply | 110V / 220V /380V |
| Warranty | 1 Years |
| Help Arm | Yes |
| Design | SCISSOR |
|---|---|
| Type | Double Cylinder Hydraulic Lift |
| Lifting Capacity | 3500kg |
| Warranty | 1 Years |
| Model | 35A |