| Type | Other |
|---|---|
| Color | Red, Blue,red |
| Material | Metal |
| Rim Size | 10"~26" |
| Max. Swing Diameter | 0 |
| Motor Power | 0.75/1.1KW |
|---|---|
| Operating Pressure | 8-12 Bar |
| Power Supply | 110V / 220V /380V |
| Warranty | 1 Years |
| Automatic | Yes |
| Color | Blue |
|---|---|
| Machine Size | 730*750*855mm |
| Weight | 105kgs |
| Voltage | 380V/220V |
| Rated Power | 14Kw/7.5kw |
| Power | 0.2/0.37kw |
|---|---|
| Power Supply | 110V/220V/380V |
| Balancing Speed | 220rpm |
| Max. Wheel Weight | 70kg |
| Warranty | 1 Years |
| Type | Other |
|---|---|
| Color | Blue |
| Material | Metal |
| Machine Size | 730*750*855mm |
| Weight | 105kgs |
| Type | Other |
|---|---|
| Color | Grey |
| Material | Metal |
| Display | 7" Touch Screen |
| Power Supply | AC220V/110V 50HZ/60HZ |
| Weight | 545lbs |
|---|---|
| Bench Height | 40cm - 118cm |
| Max. Lifting Capacity | 6000lbs |
| Worktable Length | 168cm - 675cm |
| Worktable Width | 40cm - 105cm |
| Design | Four Post |
|---|---|
| Type | Four Cylinder Hydraulic Lift |
| Lifting Capacity | 4.0T, 4.0T |
| Warranty | 1 Years |
| Model | 440D |
| Type | Other, Automatic |
|---|---|
| Material | Metal |
| Product Name | Auto Repair Equipment |
| Application | Repair |
| Input Power | 1000w |
| Type | Other |
|---|---|
| Color | Grey |
| Material | Metal |
| Display | 10" Touch Screen |
| Refrigerant | R134A |