| Type | Spray Booths |
|---|---|
| Power | 15KW |
| External Size | 7020*5300*3400mm(L*W*H) |
| Internal Size | 6900*4000*2700mm |
| Voltage | 110V/220V/ 380V |
| External Sizes(m) Internal Sizes(m | 7.02*5.3*3.4 |
|---|---|
| Internal Sizes(m | 6.9*4.0*2.7 |
| Heating System | Lighting Infrared |
| Capacity(m3/h) | 24000 |
| Total Power(kw) | 14 |
| Type | Spray Booths |
|---|---|
| Power | 12KW |
| External Size | 7000*5350*3400mm(L*W*H) |
| Internal Size | 6900*3900*2650mm |
| Voltage | 110V/220V/ 380V |
| Type | Spray Booths |
|---|---|
| Power | 15KW |
| External Size | 7000*5300*3400mm(L*W*H) |
| Internal Size | 6900*3900*2700mm |
| Voltage | 110V/220V/ 380V |
| Input | 110/220V |
|---|---|
| Bench Height | 40cm - 118cm |
| Components For Control | Schneider |
| Cooling System | Water-cooled |
| Air Intake Fan | 1pc Of 5.5KW European Type Fan |
| Air Intake Fan | 1pc Of 5.5KW European Type Fan |
|---|---|
| Power | NM |
| Application | Automotive Painting, Refinishing, And Coating |
| Vehicle Suited | Saloon Car Jeep |
| Air Exhaust Fan | 1pc Of 4KW European Type Intake Fan |
| Air Intake Fan | 1pc Of 5.5KW European Type Fan |
|---|---|
| Vehicle Suited | Saloon Car Jeep |
| Base | 300mm Steel Structure |
| Input | 110/220V |
| Power | NM |
| Bench Height | 40cm - 118cm |
|---|---|
| Input | 110/220V |
| Base | 300mm Steel Structure |
| Installation | On-site Installation And Commissioning |
| Power | NM |
| Type | Spray Booths |
|---|---|
| Power | 16KW, 16KW |
| External Size | 7000*5450*3350mm, 7000*5450*3350mm |
| Internal Size | 6900*3900*2650mm, 6900*3900*2650mm |
| Voltage | 220V/380V |
| Type | Spray Booths |
|---|---|
| Power | 15KW, 15KW |
| External Size | 7020*5300*3400mm, 7020*5300*3400mm |
| Internal Size | 6900*4000*2650mm, 6900*4000*2650mm |
| Voltage | 220V/380V/110V |