| Type | Spray Booths |
|---|---|
| Power | 5.5kw |
| External Size | 7.02*5.3*3.4m |
| Internal Size | 6.9*4.2.7m |
| Voltage | NM |
| Type | Spray Booths |
|---|---|
| Power | 16KW, 14KW |
| External Size | 7020*5300*3400mm, 7020*5300*3400mm |
| Internal Size | 6900*4000*2700mm, 6900*3900*2700mm |
| Voltage | 220V/380V |
| External Sizes(m) Internal Sizes(m | 8.75*6.1*4.2m |
|---|---|
| Internal Sizes(m | 8.6*4.5*3.4 |
| Heating System | Halogen Infrared Heating |
| Capacity(m3/h) | 30000 |
| Total Power(kw) | 23 |
| Port | Guangzhou/Shenzhen |
|---|---|
| Vehicle Suited | Saloon Car Jeep |
| Power | NM |
| Cooling System | Water-cooled |
| Diesel Burner | G10 |
| Type | Spray Booths |
|---|---|
| Power | 15KW |
| External Size | 7000*5350*3400mm(L*W*H) |
| Internal Size | 6900*3900*2650mm |
| Voltage | 110V/220V/ 380V |
| Diesel Burner | G10 |
|---|---|
| Port | Guangzhou/Shenzhen |
| Input | 110/220V |
| Installation | On-site Installation And Commissioning |
| Air Intake Fan | 1pc Of 5.5KW European Type Fan |
| Type | Spray Booths |
|---|---|
| Power | NM |
| External Size | 15.2*6.7*5.5M |
| Internal Size | 15*5*5M |
| Voltage | NM |
| Power | 12 |
|---|---|
| External Size | 7x5.3x3.4m |
| Internal Size | 6.9x3.9x2.7m |
| Voltage | 380V/220V/415V/3Phase/50Hz/60HZ |
| Disc Dia. | Paint Spray Booth |
| External Size | 7x5.3x3.4m |
|---|---|
| Internal Size | 6.9x4.0x2.7m |
| Voltage | 380V/220V/415V/3Phase/50Hz/60HZ |
| Air Intake Fan | 1pc Of 4.5KW European Type Fan |
| Heating System | Infrared Baking Lamp |
| Inner Size | 6900*4000*2700mm |
|---|---|
| Heating Source | Diesel Burner |
| Color | White,green,grey,red |
| Packaging Details | standard export pacakge |
| Delivery Time | 10-15 days |