| Type | Other, Paint Racks |
|---|---|
| Color | Blue |
| Material | Metal |
| Brand | Wintai |
| Model | PS105 |
| Type | Other, Bumper Paint |
|---|---|
| Color | Blue |
| Material | Metal |
| Brand | Wintai |
| Size | 120*40*10cm |
| Type | Other, Paint Racks |
|---|---|
| Color | Blue |
| Material | Metal |
| Brand | Wintai |
| Size | 194*31*14cm |
| Weight | 545lbs |
|---|---|
| Bench Height | 40cm - 118cm |
| Max. Lifting Capacity | 6000lbs |
| Worktable Length | 168cm - 675cm |
| Worktable Width | 40cm - 105cm |
| Year | 2010- |
|---|---|
| Model | (1st Generation) AC SCHNITZER X6 E71 SUV (08-14) |
| Car Fitment | AACHEN SCHNAZER AC SCHNITZER |
| Warranty | 12 Months |
| Application | Painting Cars |
| Productname | Car Spray Booth |
|---|---|
| Diesel Burner | G10 |
| Intake Filter | Filter Bag |
| Controlsystem | Digital Control Panel With Timer And Emergency Stop |
| Exhaust Duct | Straight Tube And Bend |
| Input | 110/220V |
|---|---|
| Port | Guangzhou |
| Controlsystem | Digital Control Panel With Timer And Emergency Stop |
| Ventilation | High-efficiency Exhaust Fan With Adjustable Speed |
| Basement Height | 300MM |
| Basement Height | 300MM |
|---|---|
| Intake Filter | Filter Bag |
| Controlsystem | Digital Control Panel With Timer And Emergency Stop |
| Temperature | Separate Control |
| Capacity | 30L |
| Temperature | Separate Control |
|---|---|
| Basement Height | 300MM |
| Port | Guangzhou |
| Base | 300mm Steel Structure |
| Capacity | 30L |
| Base | 300mm Steel Structure |
|---|---|
| Port | Guangzhou |
| Type | Automotive Painting Booth |
| Basement Height | 300MM |
| Heating System | Diesel |