| Intake Filter | Filter Bag |
|---|---|
| Shipping Way | 20' Container |
| Type | Automotive Painting Booth |
| Ventilation | High-efficiency Exhaust Fan With Adjustable Speed |
| Capacity | 30L |
| Capacity | 30L |
|---|---|
| Port | Guangzhou |
| Controlsystem | Digital Control Panel With Timer And Emergency Stop |
| Diesel Burner | G10 |
| Ventilation | High-efficiency Exhaust Fan With Adjustable Speed |
| Type | Automotive Painting Booth |
|---|---|
| Heating System | Diesel |
| Port | Guangzhou |
| Ventilation | High-efficiency Exhaust Fan With Adjustable Speed |
| Input | 110/220V |
| Type | Automotive Painting Booth |
|---|---|
| Capacity | 30L |
| Ventilation | High-efficiency Exhaust Fan With Adjustable Speed |
| Intake Filter | Filter Bag |
| Base | 300mm Steel Structure |
| Base | 300mm Steel Structure |
|---|---|
| Diesel Burner | G10 |
| Heating System | Diesel |
| Input | 110/220V |
| Intake Filter | Filter Bag |
| Bench Height | 40cm - 118cm |
|---|---|
| Input | 110/220V |
| Base | 300mm Steel Structure |
| Installation | On-site Installation And Commissioning |
| Power | NM |
| Installation | On-site Installation And Commissioning |
|---|---|
| Application | Automotive Painting, Refinishing, And Coating |
| Power | NM |
| Air Exhaust Fan | 1pc Of 4KW European Type Intake Fan |
| Base | 300mm Steel Structure |
| Bench Height | 40cm - 118cm |
|---|---|
| Cooling System | Water-cooled |
| Vehicle Suited | Saloon Car Jeep |
| Installation | On-site Installation And Commissioning |
| Components For Control | Schneider |
| Wall | 50mm |
|---|---|
| Base | 300mm Steel Structure |
| Port | Guangzhou/Shenzhen |
| Application | Automotive Painting, Refinishing, And Coating |
| Diesel Burner | G10 |
| Air Intake Fan | 1pc Of 5.5KW European Type Fan |
|---|---|
| Vehicle Suited | Saloon Car Jeep |
| Base | 300mm Steel Structure |
| Input | 110/220V |
| Power | NM |