| Lifting Capacity | 6000lbs |
|---|---|
| Adjustable Lengthth | 120-600cm |
| Adjustable Width | 40cm-105cm |
| Adjustable Height | 40-118cm |
| Packaging Details | plywood case |
| Lifting Capacity | 2*12 Ton |
|---|---|
| Color | Blue |
| Adjustable Width | 40cm - 105cm |
| Adjustable Height | 40cm - 118cm |
| Machine Weight(Net Weight) | 247kg/545lbs |
| Rated Voltage | AC220V-110V |
|---|---|
| Packaging Details | cartons |
| Delivery Time | 3-10 working days |
| Payment Terms | L/C,D/A,D/P,Western Union,T/T,MoneyGram |
| Supply Ability | 5000pcs/month |
| Application | Bumper,fender ,door Frame Etc |
|---|---|
| Packaging Details | standard export package |
| Delivery Time | 5-15 working days |
| Payment Terms | L/C,D/A,T/T,D/P,Western Union,MoneyGram |
| Supply Ability | 5000pcs/month |
| Inner Size | 6900*4000*2700mm |
|---|---|
| Heating Source | Diesel Burner |
| Color | White,green,grey,red |
| Packaging Details | standard export pacakge |
| Delivery Time | 10-15 days |
| Inner Size | 6.9*4.0*2.7m |
|---|---|
| External Size | 7.05*5.3*3.4m |
| Heating Source | Infared Heating Lamp(diesel,gas,LPG Are Optional) |
| Packaging Details | standard export package |
| Delivery Time | 10 to 15 working days |
| Size | 1.2x14m,0.8x14m, 1.4x14m |
|---|---|
| Medium Filter | F5/EU5 |
| Efficiency | 99% |
| Packaging Details | standard export package |
| Delivery Time | 5-15 working days |
| Power | 12 |
|---|---|
| External Size | 7x5.3x3.4m |
| Internal Size | 6.9x3.9x2.7m |
| Voltage | 380V/220V/415V/3Phase/50Hz/60HZ |
| Disc Dia. | Paint Spray Booth |
| External Size | 7x5.3x3.4m |
|---|---|
| Internal Size | 6.9x4.0x2.7m |
| Voltage | 380V/220V/415V/3Phase/50Hz/60HZ |
| Air Intake Fan | 1pc Of 4.5KW European Type Fan |
| Heating System | Infrared Baking Lamp |
| External Size | 7x5.3x3.4m |
|---|---|
| Internal Size | 6.9x4.0x2.7m |
| Voltage | 380V/220V/415V/3Phase/50Hz/60HZ |
| Air Intake Fan | 1pc Of 4.5KW European Type Fan |
| Heating System | Infrared Baking Lamp |