| External Sizes(m) Internal Sizes(m | 15.2*6.7*5.5m |
|---|---|
| Internal Sizes(m | 15*5.0*5.0 |
| Heating System | Halogen Infrared Heating |
| Capacity(m3/h) | 60000 |
| Total Power(kw) | 47 |
| External Sizes(m) Internal Sizes(m | 7.02*5.3*3.4 |
|---|---|
| Internal Sizes(m | 6.9*4.0*2.7 |
| Heating System | Lighting Infrared |
| Capacity(m3/h) | 24000 |
| Total Power(kw) | 17 |
| External Sizes(m) Internal Sizes(m | 12.15m Lⅹ8.15m Wⅹ4.6m H |
|---|---|
| Internal Sizes(m | 12m Lⅹ5m Wⅹ4m H |
| Heating System | Diesel |
| Capacity(m3/h) | 60000 |
| Total Power(kw) | 47 |
| External Sizes(m) Internal Sizes(m | 7.02*5.3*3.4 |
|---|---|
| Internal Sizes(m | 6.9*4.0*2.7 |
| Heating System | Lighting Infrared |
| Capacity(m3/h) | 18000 |
| Total Power(kw) | 5,5 |
| Maximum Power Output | 3500W |
|---|---|
| Frequency | 30KHZ |
| Heat Penetration | 10x18 Mm/s |
| Ingress Protection Class | Lp21 |
| Cooling System | Water-cooled |
| Color | Yellow |
|---|---|
| Input Voltage | 230v 1ph |
| Lamp Power | 3x1050 |
| Power(KVA) | 3.15 |
| Tine Frame(min) | 0-30min |
| External Sizes(m) Internal Sizes(m | 12.15m Lⅹ8.15m Wⅹ4.6m H |
|---|---|
| Internal Sizes(m | 12m Lⅹ5m Wⅹ4m H |
| Heating System | Diesel |
| Capacity(m3/h) | 60000 |
| Total Power(kw) | 47 |
| External Sizes(m) Internal Sizes(m | 7.02*5.3*3.4 |
|---|---|
| Internal Sizes(m | 6.9*4.0*2.7 |
| Heating System | Lighting Infrared |
| Capacity(m3/h) | 24000 |
| Total Power(kw) | 14 |
| Name | Induction Heater |
|---|---|
| Color | Blavk-yellow |
| Input | 110/220V |
| Packaging Details | carton |
| Delivery Time | 10-15days |
| Input Voltage | 230V/110V 1ph |
|---|---|
| Lamp Power | 1x1050w |
| Power(KVA) | 1.05 |
| Tine Frame(min) | 0-30 |
| Baking Area(m²) | 0.5x0.6 |