| Lifting Capacity | 5.0T |
|---|---|
| Min Height | 85mm |
| Lifting Height | 1850mm |
| Rise Time | 50s |
| Descending Time | 30s |
| Design | Two Post |
|---|---|
| Type | Double Cylinder Hydraulic Lift |
| Lifting Capacity | 4200kgs |
| Lifting Time | ≤55S |
| Packaging Details | standard export package |
| Type | Parking Lift |
|---|---|
| Warranty | 12 Months |
| Loading Capacity | 2700kgs |
| Lifting Capacity | 2700kgs/6000lbs |
| Lifting Height | 2000mm |
| Type | Parking Lift |
|---|---|
| Warranty | 12 Months |
| Loading Capacity | 40tons |
| Car Parking Quantity | 20 |
| Vehicle Capacity Size | 5300*1950*1550/1900mm, 2000kgs |
| Design | Two Post |
|---|---|
| Type | Double Cylinder Hydraulic Lift |
| Lifting Capacity | 4200kgs |
| Warranty | 12 Months |
| Lifting Time | ≤55S |
| Design | SCISSOR |
|---|---|
| Type | One Cylinder Hydraulic Lift, Scissor |
| Lifting Capacity | 3000kg, 3.0tons |
| Warranty | 1 Years |
| Max Lifting Height | 51"/1300mm |
| Rated Lifting Capacity Of Single Column | 7.5T |
|---|---|
| Lifting Height | 1700mm |
| Applicable Tyre Diameter | 500-1120mm |
| Charging Voltage | 110V/220V |
| Communication Way | Wireless |
| Type | Channel Type |
|---|---|
| Lifting Capacity | 5500kgs/6000kgs |
| Platform Length | 5300mm |
| Lifting Height | 2100mm(6.9feet) |
| Cylindres Quantity | 11 |
| Lifting Capacity | 3600kg |
|---|---|
| Lifting Time | ≤50S |
| Overall Height | 2476mm (97 1/4") |
| Lifting Height | 2100mm (82 11/16") |
| Overall Length (Inc.Ramps) | 5540mm (218 1/8") |
| Lifting Capacity | 3500kgs |
|---|---|
| Type | H-shaped Or X-shaped |
| Lifting Height | 1805mm |
| Minimum Height | 110mm |
| Packaging Details | standard export package |