| Diesel Burner | G10 |
|---|---|
| Port | Guangzhou/Shenzhen |
| Input | 110/220V |
| Installation | On-site Installation And Commissioning |
| Air Intake Fan | 1pc Of 5.5KW European Type Fan |
| Type | Spray Booths |
|---|---|
| Power | 15KW |
| External Size | 7000*5350*3400mm(L*W*H) |
| Internal Size | 6900*3900*2650mm |
| Voltage | 110V/220V/ 380V |
| Type | Spray Booths |
|---|---|
| Power | 15 |
| External Size | 7x5.45x3.35 |
| Internal Size | 6.9x3.9x2.65 |
| Voltage | 220/380V |
| Type | Spray Booths |
|---|---|
| Power | 15KW |
| External Size | 7000*5350*3400mm(L*W*H) |
| Internal Size | 6900*3900*2650mm |
| Voltage | 110V/220V/ 380V |
| Input | 110/220V |
|---|---|
| Bench Height | 40cm - 118cm |
| Components For Control | Schneider |
| Cooling System | Water-cooled |
| Air Intake Fan | 1pc Of 5.5KW European Type Fan |
| Bench Height | 40cm - 118cm |
|---|---|
| Input | 110/220V |
| Base | 300mm Steel Structure |
| Installation | On-site Installation And Commissioning |
| Power | NM |
| External Sizes(m) Internal Sizes(m | 8.75*6.1*4.2m |
|---|---|
| Internal Sizes(m | 8.6*4.5*3.4 |
| Heating System | Halogen Infrared Heating |
| Capacity(m3/h) | 30000 |
| Total Power(kw) | 23 |
| External Sizes(m) Internal Sizes(m | 7.02*5.3*3.4 |
|---|---|
| Internal Sizes(m | 6.9*4.0*2.7 |
| Heating System | Lighting Infrared |
| Capacity(m3/h) | 24000 |
| Total Power(kw) | 17 |
| Type | Spray Booths |
|---|---|
| Power | NM |
| External Size | NM |
| Internal Size | NM |
| Voltage | NM |
| External Sizes(m) Internal Sizes(m | 7.02*5.3*3.4 |
|---|---|
| Internal Sizes(m | 6.9*4.0*2.7 |
| Heating System | Lighting Infrared |
| Capacity(m3/h) | 18000 |
| Spray Power(kw) | 5 |