| Type | Spray Booths |
|---|---|
| Power | 16 |
| External Size | 7x5.3x3.4M |
| Internal Size | 6.9x3.9x2.7M |
| Voltage | 380V/50HZ |
| Packaging Details | standard export package |
|---|---|
| Delivery Time | 15-25days |
| Payment Terms | D/A,L/C,T/T,D/P |
| Supply Ability | 400set/month |
| Place of Origin | china |
| Type | Other, Paint Racks |
|---|---|
| Color | Blue |
| Material | Metal |
| Brand | Wintai |
| Size | 120*40*10cm |
| Type | Other, Paint Racks |
|---|---|
| Color | Blue |
| Material | Metal |
| Brand | Wintai |
| Size | 88*30.5*11cm |
| Power | 15KW |
|---|---|
| External Size | 7000*5350*3400mm(L*W*H) |
| Internal Size | 6900*3900*2650mm |
| Voltage | 110V/220V/ 380V |
| Color | Red,orange,white,blue |
| Power | 30kw |
|---|---|
| External Size | 7.02*5.3*3.4m |
| Internal Size | 6.9*4.0*2.7m |
| Warranty | 1 Year |
| Color | White |
| Air Intake Fan | 1pc Of 5.5KW European Type Fan |
|---|---|
| Power | NM |
| Application | Automotive Painting, Refinishing, And Coating |
| Vehicle Suited | Saloon Car Jeep |
| Air Exhaust Fan | 1pc Of 4KW European Type Intake Fan |
| Installation | On-site Installation And Commissioning |
|---|---|
| Application | Automotive Painting, Refinishing, And Coating |
| Power | NM |
| Air Exhaust Fan | 1pc Of 4KW European Type Intake Fan |
| Base | 300mm Steel Structure |
| Wall | 50mm |
|---|---|
| Base | 300mm Steel Structure |
| Port | Guangzhou/Shenzhen |
| Application | Automotive Painting, Refinishing, And Coating |
| Diesel Burner | G10 |
| Type | Spray Booths |
|---|---|
| Power | 16KW, 14KW |
| External Size | 7020*5300*3400mm, 7020*5300*3400mm |
| Internal Size | 6900*4000*2700mm, 6900*3900*2700mm |
| Voltage | 220V/380V |