| Type | Spray Booths |
|---|---|
| Power | 15KW |
| External Size | 7000*5350*3400mm(L*W*H) |
| Internal Size | 6900*3900*2650mm |
| Voltage | 110V/220V/ 380V |
| Inner Size | 6.9*4.0*2.7m |
|---|---|
| External Size | 7.05*5.3*3.4m |
| Heating Source | Infared Heating Lamp(diesel,gas,LPG Are Optional) |
| Packaging Details | standard export package |
| Delivery Time | 10 to 15 working days |
| Fan | Turbo Type |
|---|---|
| Spray Booth | Included |
| Working Temperature | 40-80℃ |
| Wall Led Boards | 8 Sets Of LED Light 3*16W=48W |
| Electric Heating | 32 Pcs Infrared Lamps |
| Type | Other, Paint Racks |
|---|---|
| Color | Blue |
| Material | Metal |
| Brand | Wintai |
| Model | PS105 |
| Color | BLUE |
|---|---|
| Type | Paint Racks |
| Size | 194*31*14cm |
| Weight | 34KG |
| Packaging Details | standard export package |
| COLOR | BLUE |
|---|---|
| Type | Bumper Paint |
| Size | 180*50*130CM |
| Weight | 45KG |
| Packaging Details | standard export package |
| Weight | 25.8kg |
|---|---|
| Bench Height | 61cm |
| Max. Lifting Capacity | NM |
| Worktable Length | 73cm |
| Worktable Width | 48cm |
| Rated Voltage | Rated Voltage |
|---|---|
| Max Power | 21 |
| Maximum Current | 4200A |
| Secondary No Load Voltage | 7.8-9 |
| Protection Grade | Ip21 |
| Weight | 63kg |
|---|---|
| Bench Height | 107cm |
| Max. Lifting Capacity | NM |
| Worktable Length | 67cm |
| Worktable Width | 47cm |
| Weight | 60kg |
|---|---|
| Bench Height | Nm |
| Max. Lifting Capacity | Nm |
| Worktable Length | Nm |
| Worktable Width | Nm |