| Design | Four Post |
|---|---|
| Type | Four Cylinder Hydraulic Lift |
| Lifting Capacity | 4000kgs |
| Warranty | 12 Months |
| Lifting Capacity | 4,000kgs (9,000LBS) |
| Weight | 49.5kg |
|---|---|
| Bench Height | 87cm |
| Max. Lifting Capacity | NM |
| Worktable Length | 64cm |
| Worktable Width | 57cm |
| Design | SCISSOR |
|---|---|
| Type | Scissors |
| Lifting Capacity | >4000kg, 4000kg |
| Warranty | 1 Years |
| Product Name | Small Scissor Lift |
| Color | Blue |
|---|---|
| Machine Size | 730*750*855mm |
| Weight | 105kgs |
| Voltage | 380V/220V |
| Rated Power | 14Kw/7.5kw |
| Device Size | 25×4×3.5m |
|---|---|
| Installation Area | 25000mm Long × 4000mm Wide |
| Power Requirem-ent | AC380V50Hz (5-wire System) |
| Flatness Of The Ground | Error ≤ 10mm |
| Car Wash Size | 5.2m × 2.15m × 2.1m (wheelbase ≤3.2m) |
| Type | Other |
|---|---|
| Color | Grey |
| Material | Metal |
| Display | 10" Touch Screen |
| Refrigerant | R134A |
| Type | Channel Type |
|---|---|
| Lifting Capacity | 5500kgs/6000kgs |
| Platform Length | 5300mm |
| Lifting Height | 2100mm(6.9feet) |
| Cylindres Quantity | 11 |
| Device Size | 25×4×3.5m |
|---|---|
| Installation Area | 25000mm Long × 4000mm Wide |
| Power Requirem-ent | AC380V50Hz (5-wire System) |
| Flatness Of The Ground | Error ≤ 10mm |
| Car Wash Size | 5.2m × 2.15m × 2.1m (wheelbase ≤3.2m) |
| Input Voltage | 220V/1PH Or 110V |
|---|---|
| Input Current | 15A |
| Input Power | 14KVA |
| Max Starting Current | 3800A |
| Machine Size | 235X250X400mm |
| Installation | On-site Installation And Commissioning |
|---|---|
| Application | Automotive Painting, Refinishing, And Coating |
| Power | NM |
| Air Exhaust Fan | 1pc Of 4KW European Type Intake Fan |
| Base | 300mm Steel Structure |