| Type | Spray Booths |
|---|---|
| Power | NM |
| External Size | 15.2*6.7*5.5M |
| Internal Size | 15*5*5M |
| Voltage | NM |
| Year | 2010- |
|---|---|
| Model | (1st Generation) AC SCHNITZER X6 E71 SUV (08-14) |
| Car Fitment | AACHEN SCHNAZER AC SCHNITZER |
| Warranty | 12 Months |
| Trolley Color | Grey,red |
| Model | Caro |
|---|---|
| Year | 2015- |
| Car Fitment | Bahman |
| Warranty | 12 Months |
| Trolley Color | Grey,red |
| Year | 2010- |
|---|---|
| Model | (Second Generation)AC SCHNITZER X5 E70 SUV(06-13) |
| Car Fitment | AACHEN SCHNAZER AC SCHNITZER |
| Warranty | 12 Months |
| Trolley Color | Grey,red |
| Model | 124 Spider (348_) |
|---|---|
| Year | 2016- |
| Car Fitment | Abarth |
| Warranty | 12 Months |
| Trolley Color | Grey,red |
| Size | 7000*3500*3200mm |
|---|---|
| Material | Metal |
| Warranty | 2 Years |
| Output Power | >1500W |
| Design Style | New China-Chic |
| Model | 124 Spider (348_) |
|---|---|
| Year | 2016- |
| Type | Engine Analyzer |
| Voltage | 110v/220v |
| Car Fitment | Abarth |
| Size | 1700*750*650mm, 1700*750*650mm |
|---|---|
| Material | Galvanized Steel |
| Warranty | 1 Year |
| Output Power | 2500w |
| Design Style | New China-Chic |
| Size | 3670mm*1330mm*1300mm |
|---|---|
| Material | Metal |
| Warranty | 3 Years |
| Main Motor Power | 22KW |
| Dryers | 5.5KW/set X4sets +5.5KW/set X2sets |
| Device Size | 25×4×3.5m |
|---|---|
| Power Requirem-ent | AC380V50Hz (5-wire System) |
| Shampoo Consumption | 20-40ml Per Vehicle |
| Water Consumption Per Vehilce | 120 Liters Per Vehicle |
| Water-wax Consumption Per Vehicle | 30ml Per Vehicle |