| Packaging Details | Standard export packaging |
|---|---|
| Delivery Time | 15 |
| Payment Terms | L/C, D/A, D/P, T/T |
| Supply Ability | 1000 sets/month |
| Place of Origin | China |
| Type | Other |
|---|---|
| Color | Blue |
| Material | Metal |
| Fan Motor Power | 4KW/set X3sets |
| Water Pump Motor Power | 100Bar Working Pressure, Max. 120Bar |
| Size | 6000mmx2900mmx2500mm |
|---|---|
| Material | Hot Dipped Galvanized Steel |
| Warranty | 1 Year |
| Output Power | >1500W |
| Design Style | New China-Chic |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Name | Automtic Carpet Cleaner |
| Type | Self-service Car Wash |
| Voltage | 220V 50Hz |
| Carpet Size | ≤60cm |
| Size | 3670mm*1330mm*1300mm |
|---|---|
| Output Power | >1500W |
| Design Style | New China-Chic |
| Max Vehicle Suitable | 6000*2500*2080mm |
| Water Consumption | 65-200L/car |
| Device Size | 25×4×3.5m |
|---|---|
| Power Requirem-ent | AC380V50Hz (5-wire System) |
| Shampoo Consumption | 20-40ml Per Vehicle |
| Water Consumption Per Vehilce | 120 Liters Per Vehicle |
| Water-wax Consumption Per Vehicle | 30ml Per Vehicle |
| Size | 3670mm*1330mm*1300mm |
|---|---|
| Material | Metal |
| Warranty | 3 Years |
| Output Power | >1500W |
| Design Style | New China-Chic |
| Core Components | Motor |
|---|---|
| Automatic | Yes |
| Packing | Woodencase |
| Water Pressure | High Pressure |
| Function | Shampoo Flushing Drying |
| Device Size | 25×4×3.5m |
|---|---|
| Installation Area | 25000mm Long × 4000mm Wide |
| Power Requirem-ent | AC380V50Hz (5-wire System) |
| Flatness Of The Ground | Error ≤ 10mm |
| Car Wash Size | 5.2m × 2.15m × 2.1m (wheelbase ≤3.2m) |
| Size | Nm |
|---|---|
| Material | Nm |
| Warranty | 1 Year |
| Output Power | >1500W |
| Design Style | New China-Chic |