| Packaging Details | Standard export packaging |
|---|---|
| Delivery Time | 25 |
| Payment Terms | L/C, D/A, D/P, T/T |
| Supply Ability | 100 sets/month |
| Place of Origin | China |
| Electricity Requirements | 380V/45Kw Or 55 Kw/50Hz |
|---|---|
| Installation Dimensions | 8000*3700*3400(mm) |
| Maximum Car Wash Size | 6000*2500*2050(mm) |
| Liquid Water Pump | 304 Stainless Steel |
| Water Pump Motor(kw) | 380V/18.5kw |
| Three Phase Electricity/overall Power | 380V/18Kw 380V/40Kw 380V/50Kw |
|---|---|
| Power Requirements(kw) | 380V/20Kw/50Hz /380V/25Kw/50Hz/380V/35Kw/50Hz |
| Installation Requirements(mm) | 7000*3500*3200 |
| Maximum Car Wash Size(mm) | 6000*2600*2050 |
| Machine Warranty | 3 Years |
| Control Panel | Touch Screen |
|---|---|
| Noise Level | Low |
| Pressure | 60-100kg |
| Drive System | Stepper Motor |
| Detergent Dispenser | Built-in |
| Three Phase Electricity/overall Power | 380V/38Kw 380V/50Kw |
|---|---|
| Power Requirements(kw) | 380V/22Kw/50Hz 380V/33Kw/50Hz |
| Installation Requirements(mm) | 7000*3800*3200 |
| Maximum Car Wash Size(mm) | 5600*2500*2050 |
| Machine Warranty | 3 Years |
| Three-phase Electricity | 380V |
|---|---|
| Electricity Requirements | 380V/18.5Kw/50Hz |
| Installation Dimensions | 8000*3800*3400(mm) |
| Maximum Car Wash Size | 6000*2500*2050(mm) |
| Machine Warranty | 3 Years |
| Three Phase Electricity/overall Power | 380V /50Kw |
|---|---|
| Power Requirements(kw) | 380V/33Kw/50Hz |
| Installation Requirements(mm) | 7000*3800*3200 |
| Maximum Car Wash Size(mm) | 5600*2500*2050 |
| Machine Warranty | 3 Years |
| Three Phase Electricity/overall Power | 380V/38Kw 380V/50Kw |
|---|---|
| Power Requirements(kw) | 380V/22Kw/50Hz 380V/33Kw/50Hz |
| Installation Requirements(mm) | 7000*3800*3200 |
| Maximum Car Wash Size(mm) | 5600*2500*2050 |
| Machine Warranty | 3 Years |
| Three Phase Electricity/overall Power | 380V/38Kw |
|---|---|
| Power Requirements(kw) | 380V/22Kw/50Hz |
| Installation Requirements(mm) | 7000*3800*3200 |
| Maximum Car Wash Size(mm) | 5600*2500*2050 |
| Machine Warranty | 3 Years |
| Three Phase Electricity/overall Power | 380V/18Kw 380V/40Kw 380V/50Kw |
|---|---|
| Power Requirements(kw) | 380V/20Kw/50Hz /380V/25Kw/50Hz/380V/35Kw/50Hz |
| Installation Requirements(mm) | 7000*3500*3200 |
| Maximum Car Wash Size(mm) | 6000*2600*2050 |
| Machine Warranty | 3 Years |