| Size | 1950*850*750mm |
|---|---|
| Material | Hot-dipped Galvanized Steel |
| Warranty | 1 Year |
| Output Power | >1500W |
| Type | Car Washer |
| Three Phase Electricity/overall Power | 380V/38Kw |
|---|---|
| Power Requirements(kw) | 380V/22Kw/50Hz |
| Installation Requirements(mm) | 7000*3800*3200 |
| Maximum Car Wash Size(mm) | 5600*2500*2050 |
| Machine Warranty | 3 Years |
| Size | 5500*2200*2000 |
|---|---|
| Material | Nm |
| Warranty | 1 Year, 1 Year |
| Output Power | >1500W |
| Model Number | WT390 |
| Electricity Requirements | 55 Kw/50Hz |
|---|---|
| Installation Dimensions | 8000*3700*3400(mm) |
| Maximum Car Wash Size | 6000*2500*2050(mm) |
| Liquid Water Pump | 304 Stainless Steel |
| Flushing Pressure | 80-120kg |
| Electricity Requirements | 380V/55Kw/50Hz |
|---|---|
| Installation Dimensions | 8000*3800*3400(mm) |
| Maximum Car Wash Size | 6000*2500*2050(mm) |
| Track Length | IS 8000mm*6mm |
| Weight/Volume | 2500kg/12m³ |
| Color | Blue |
|---|---|
| Material | Metal |
| Fan Motor Power | 4KW/set X3sets |
| Water Pump Motor Power | 100Bar Working Pressure, Max. 120Bar |
| Total Power | 16KW |
| Fan Motor Power | 4KW/set X3sets |
|---|---|
| Water Pump Motor Power | 100Bar Working Pressure, Max. 120Bar |
| Total Power | 16KW |
| Air Switch | 100A |
| Power Requirement | AC380V/50Hz/3Ph |
| Size | 8000 X 3660 X 2800 |
|---|---|
| Material | Stainless Steel |
| Warranty | 1 Year |
| Output Power | >1500W |
| Design Style | New China-Chic |
| Size | 3670mm*1330mm*1300mm |
|---|---|
| Warranty | 1 |
| Output Power | >1500W |
| Design Style | New China-Chic |
| Model Number | T9 |
| Size | 17580*3800*3440mm |
|---|---|
| Material | Stainless |
| Warranty | 1 Year |
| Output Power | >1500W |
| Design Style | New China-Chic |