| Three Phase Electricity/overall Power | 380V/50Kw |
|---|---|
| Power Requirements(kw) | 380V/33Kw/50Hz |
| Installation Requirements(mm) | 7000*3800*3200 |
| Maximum Car Wash Size(mm) | 6000*2600*2050 |
| Machine Warranty | 3 Years |
| Voltage | 220V/50HZ,110V/60HZ |
|---|---|
| Color | Green, Orange,grey |
| Max Power | 2500W |
| Min Power | Less Than 10W |
| Vacuum Dust Cleaner Hose Length | 10m |
| Device Size | 25×4×3.5m |
|---|---|
| Power Requirem-ent | AC380V50Hz (5-wire System) |
| Flatness Of The Ground | Error ≤ 10mm |
| Car Wash Size | 5.2m × 2.15m × 2.1m (wheelbase ≤3.2m) |
| Water Consumption Per Vehilce | 120 Liters Per Vehicle |
| Device Size | 25×4×3.5m |
|---|---|
| Installation Area | 25000mm Long × 4000mm Wide |
| Power Requirem-ent | AC380V50Hz (5-wire System) |
| Flatness Of The Ground | Error ≤ 10mm |
| Car Wash Size | 5.2m × 2.15m × 2.1m (wheelbase ≤3.2m) |
| Rail Length | 18000mm |
|---|---|
| Usage | Car Body Cleaning |
| Output Power | >1500W |
| Machine Size | 1.6m H X0.93m L X0.53m W |
| Automatic | Yes |
| Packaging Details | Standard export packaging |
|---|---|
| Delivery Time | 25 |
| Payment Terms | L/C, D/A, D/P, T/T |
| Supply Ability | 100 sets/month |
| Place of Origin | China |
| Electricity Requirements | 380V/18.5Kw/50Hz |
|---|---|
| Installation Dimensions | 8000*3700*3400(mm) |
| Maximum Car Wash Size | 6000*2500*2050(mm) |
| Liquid Water Pump | 304 Stainless Steel |
| Water Pump Motor(kw) | 380V/18.5kw |
| Electricity Requirements | 380V/18.5Kw/50Hz |
|---|---|
| Installation Dimensions | 8000*3700*3400(mm) |
| Maximum Car Wash Size | 6000*2500*2050(mm) |
| Water Pump Motor(kw) | 380V/18.5kw |
| Flushing Pressure | 80-120kg |
| Size | 1950*850*750mm |
|---|---|
| Material | Hot-dipped Galvanized Steel |
| Warranty | 1 Year |
| Design Style | New China-Chic |
| Type | Car Washer |
| Size | 7.6mL/3mW/2.5mH |
|---|---|
| Material | NM |
| Warranty | 1year |
| Output Power | >1500W |
| Design Style | New China-Chic |