| Size | 3670mm*1330mm*1300mm |
|---|---|
| Material | Metal |
| Warranty | 3 Years |
| Output Power | >1500W |
| Design Style | New China-Chic |
| Color | Blue |
|---|---|
| Material | Metal |
| Machine Size(L*W*H) | 3670mm*1330mm*1300mm |
| Pump Size(L*W*H) | 1280mm*740mm*600mm |
| Chemical Station Size(L*W*H) | 1160mm*470mm*1350mm |
| Size | 5500*2200*2000 |
|---|---|
| Material | NM |
| Warranty | 1 Year |
| Output Power | >1500W |
| Design Style | New China-Chic |
| Type | Other |
|---|---|
| Color | Blue |
| Material | Metal |
| Machine Size(mm) | 7000*3100*3300 |
| Mininum Installation Area Size(mm) | 7000*3300*3200 |
| Standard Machine Installation Size | L*W*H=7500*3600*3200mm |
|---|---|
| Max. Car Size | L*W*H=5600*2100*2080mm |
| Time Consumption | 120s/car |
| Power Supply Requirements | AC380V/50Hz/3Ph/35KW, 14smm Copper Cable |
| Water Pump Motor Power | Pump 15KW/100Bar Working Pressure, Max. 120Bar |
| Machine Size(L*W*H) | 3670mm*1330mm*1300mm |
|---|---|
| Pump Size(L*W*H) | 1280mm*740mm*600mm |
| Chemical Station Size(L*W*H) | 1160mm*470mm*1350mm |
| Max Vehicle Suitable | 6000*2500*2080mm |
| Installation(L)-Frame Length | 7500mm~8000mm |
| Type | Other |
|---|---|
| Color | GREY |
| Material | Metal |
| Display | 7" Touch Screen |
| Power Supply | 220V/110V/50HZ/60hz |
| Type | Other |
|---|---|
| Color | Various |
| Material | Metal |
| New Type 2023 | Yes |
| Wax Spraying | Available |
| Size | NM |
|---|---|
| Material | NM |
| Warranty | 1 YEAR |
| Output Power | >1500W |
| Design Style | New China-Chic |
| Electricity Requirements | 380V/18.5Kw/50Hz |
|---|---|
| Installation Dimensions | 8000*3700*3400(mm) |
| Maximum Car Wash Size | 6000*2500*2050(mm) |
| Water Pump Motor(kw) | Siemens Energy-saving Motors 380V/18.5kw |
| Flushing Pressure | 80-120kg |