| Three Phase Electricity/overall Power | 380V/50Kw |
|---|---|
| Power Requirements(kw) | 380V/33Kw/50Hz |
| Installation Requirements(mm) | 7000*3800*3200 |
| Maximum Car Wash Size(mm) | 6000*2600*2050 |
| Machine Warranty | 3 Years |
| Control Panel | Touch Screen |
|---|---|
| Noise Level | Low |
| Pressure | 60-100kg |
| Drive System | Stepper Motor |
| Detergent Dispenser | Built-in |
| Electricity Requirements | 380V/45Kw Or 55 Kw/50Hz |
|---|---|
| Installation Dimensions | 8000*3700*3400(mm) |
| Maximum Car Wash Size | 6000*2500*2050(mm) |
| Liquid Water Pump | 304 Stainless Steel |
| Water Pump Motor(kw) | 380V/18.5kw |
| Size | 3670mm*1330mm*1300mm |
|---|---|
| Warranty | 3 |
| Output Power | >1500W |
| Max Vehicle Suitable | 6000*2500*2080mm |
| Water Consumption | 65-200L/car |
| Size | 3670mm*1330mm*1300mm |
|---|---|
| Warranty | 1 |
| Output Power | >1500W |
| Max Vehicle Suitable | 6000*2500*2080mm |
| Water Consumption | 65-200L/car |
| Three Phase Electricity/overall Power | 380V/40Kw |
|---|---|
| Power Requirements(kw) | 380V/25Kw/50Hz |
| Installation Requirements(mm) | 7000*3500*3200 |
| Maximum Car Wash Size(mm) | 6000*2600*2050 |
| Machine Warranty | 3 Years |
| Electricity Requirements | 55 Kw/50Hz |
|---|---|
| Installation Dimensions | 8000*3700*3400(mm) |
| Maximum Car Wash Size | 6000*2500*2050(mm) |
| Liquid Water Pump | 304 Stainless Steel |
| Flushing Pressure | 80-120kg |
| Three Phase Electricity/overall Power | 380V /50Kw |
|---|---|
| Power Requirements(kw) | 380V/33Kw/50Hz |
| Installation Requirements(mm) | 7000*3800*3200 |
| Maximum Car Wash Size(mm) | 5600*2500*2050 |
| Machine Warranty | 3 Years |
| Fan Motor Power | 4KW/set X3sets |
|---|---|
| Water Pump Motor Power | 100Bar Working Pressure, Max. 120Bar |
| Total Power | 16KW |
| Air Switch | 100A |
| Power Requirement | AC380V/50Hz/3Ph |
| Material | Metal |
|---|---|
| Fan Motor Power | 4KW/set X3sets |
| Water Pump Motor Power | 100Bar Working Pressure, Max. 120Bar |
| Total Power | 16KW |
| Power Requirement | AC380V/50Hz/3Ph |