| External Size | 7x5.3x3.4m |
|---|---|
| Internal Size | 6.9x4.0x2.7m |
| Voltage | 380V/220V/415V/3Phase/50Hz/60HZ |
| Air Intake Fan | 1pc Of 4.5KW European Type Fan |
| Heating System | Infrared Baking Lamp |
| Size | 3670mm*1330mm*1300mm |
|---|---|
| Material | Metal |
| Warranty | 3 Years |
| Output Power | >1500W |
| Design Style | New China-Chic |
| Device Size | 25×4×3.5m |
|---|---|
| Power Requirem-ent | AC380V50Hz (5-wire System) |
| Shampoo Consumption | 20-40ml Per Vehicle |
| Water Consumption Per Vehilce | 120 Liters Per Vehicle |
| Water-wax Consumption Per Vehicle | 30ml Per Vehicle |
| Power | W |
|---|---|
| Power Supply | V |
| Balancing Speed | S |
| Max. Wheel Weight | 80kgs |
| Warranty | 8 Years |
| Device Size | 25×4×3.5m |
|---|---|
| Installation Area | 25000mm Long × 4000mm Wide |
| Power Requirem-ent | AC380V50Hz (5-wire System) |
| Flatness Of The Ground | Error ≤ 10mm |
| Car Wash Size | 5.2m × 2.15m × 2.1m (wheelbase ≤3.2m) |
| Power Supply | 110v/220v |
|---|---|
| Balancing Speed | Nm |
| Max. Wheel Weight | Nm |
| Warranty | 1 Years, 1 Year |
| Type | 5D Wheel Alignment, Movable |
| Type | Other |
|---|---|
| Color | Red |
| Material | Metal |
| Power Supply | 110v/220v |
| Max. Wheel Weight | 80kg |
| Material | Metal |
|---|---|
| Power Supply | 110v/220v |
| Max. Wheel Weight | 80kg |
| Warranty | 1Years |
| Screen | 32" & 19" |
| Power Supply | 110v/220v |
|---|---|
| Max. Wheel Weight | 80kg |
| Warranty | 1Years |
| Screen | 32" & 19" |
| Suitable Rims | 12"-23" |
| Weight | 60kg |
|---|---|
| Bench Height | Nm |
| Max. Lifting Capacity | Nm |
| Worktable Length | Nm |
| Worktable Width | Nm |