| Model | 124 Spider (348_) |
|---|---|
| Year | 2016- |
| Car Fitment | Abarth |
| Warranty | 12 Months |
| Trolley Color | Grey,red |
| Weight | 28 |
|---|---|
| Bench Height | 61cm |
| Max. Lifting Capacity | NM |
| Worktable Length | 73cm |
| Worktable Width | 48cm |
| Weight | 49.5kg |
|---|---|
| Bench Height | 87cm |
| Max. Lifting Capacity | NM |
| Worktable Length | 64cm |
| Worktable Width | 57cm |
| Size | 7000*3500*3200mm |
|---|---|
| Material | Metal |
| Warranty | 2 Years |
| Output Power | >1500W |
| Design Style | New China-Chic |
| Size | 3670mm*1330mm*1300mm |
|---|---|
| Material | Metal |
| Warranty | 3 Years |
| Output Power | >1500W |
| Design Style | New China-Chic |
| Year | 2010- |
|---|---|
| Model | (1st Generation) AC SCHNITZER X6 E71 SUV (08-14) |
| Car Fitment | AACHEN SCHNAZER AC SCHNITZER |
| Warranty | 12 Months |
| Trolley Color | Grey,red |
| Size | 3670mm*1330mm*1300mm |
|---|---|
| Material | Metal |
| Warranty | 3 Years |
| Main Motor Power | 22KW |
| Dryers | 5.5KW/set X4sets +5.5KW/set X2sets |
| Design | Two Post |
|---|---|
| Type | Double Cylinder Hydraulic Lift, 2 Post |
| Lifting Capacity | 5000kg |
| Warranty | 1 Years |
| Color | Red,grey,blue,yellow |
| Motor Power | 0.75/1.1KW |
|---|---|
| Operating Pressure | 8-12 Bar |
| Power Supply | 110V / 220V /380V |
| Warranty | 1 Years |
| Semi-Automatic | Yes |
| Type | Other, Paint Racks |
|---|---|
| Color | Blue |
| Material | Metal |
| Brand | Wintai |
| Size | 88*30.5*11cm |