| Mains Voltage | 3-phase/AC380V |
|---|---|
| Water Supply | DN25mm/Waterflow Rate≥200L/min |
| Air Pressure | 0.75-0.9Mpa/Airflow Rate≥0.1m³/min |
| Water/electricity Consumptio | 180L/Car, 0.6kw/Car |
| Shampoo Consumption | 10ml/Car |
| Mains Voltage | 3-phase/AC380V |
|---|---|
| Total Power | 17.6KW |
| Water Supply | DN25mm/Waterflow Rate≥200L/min |
| Air Pressure | 0.75-0.9Mpa/Airflow Rate≥0.1m³/min |
| Water/electricity Consumptio | 75L/Car, 0.3kw/Car |
| Total Power | 17.6KW |
|---|---|
| Water Supply | DN25mm/Waterflow Rate≥200L/min |
| Air Pressure | 0.75-0.9Mpa/Airflow Rate≥0.1m³/min |
| Water/electricity Consumptio | 75L/Car, 0.3kw/Car |
| Shampoo Consumption | 7ml/Car |
| Total Power | 15KW |
|---|---|
| Water Supply | DN25mm/Waterflow Rate≥200L/min |
| Air Pressure | 0.75-0.9Mpa/Airflow Rate≥0.1m³/min |
| Water/electricity Consumptio | 75L/Car, 0.3kw/Car |
| Shampoo Consumption | 20ml/Car |
| Mains Voltage | 3-phase/AC380V |
|---|---|
| Total Power | 34.82KW |
| Water Supply | DN25mm/Waterflow Rate≥200L/min |
| Air Pressure | 0.75-0.9Mpa/Airflow Rate≥0.1m³/min |
| Water/electricity Consumptio | 150L/Car, 0.6kw/Car |
| Overall Dimensions | 8000x3800x3440mm |
|---|---|
| Mains Voltage | 3-phase/AC380V |
| Total Power | 34KW |
| Water Supply | DN25mm/Waterflow Rate≥200L/min |
| Air Pressure | 0.75-0.9Mpa/Airflow Rate≥0.1m³/min |
| Device Size | 25×4×3.5m |
|---|---|
| Power Requirem-ent | AC380V50Hz (5-wire System) |
| Shampoo Consumption | 20-40ml Per Vehicle |
| Water Consumption Per Vehilce | 120 Liters Per Vehicle |
| Water-wax Consumption Per Vehicle | 30ml Per Vehicle |
| Device Size | 25×4×3.5m |
|---|---|
| Power Requirem-ent | AC380V50Hz (5-wire System) |
| Flatness Of The Ground | Error ≤ 10mm |
| Car Wash Size | 5.2m × 2.15m × 2.1m (wheelbase ≤3.2m) |
| Water Consumption Per Vehilce | 120 Liters Per Vehicle |
| Electricity Requirements | 380V/18.5Kw/50Hz |
|---|---|
| Installation Dimensions | 8000*3700*3400(mm) |
| Maximum Car Wash Size | 6000*2500*2050(mm) |
| Liquid Water Pump | 304 Stainless Steel |
| Water Pump Motor(kw) | 380V/18.5kw |
| Packaging Details | Standard export packaging |
|---|---|
| Delivery Time | 25 |
| Payment Terms | L/C, D/A, D/P, T/T |
| Supply Ability | 100 sets/month |
| Place of Origin | China |