| External Sizes(m) Internal Sizes(m | 7.02*5.3*3.4 |
|---|---|
| Internal Sizes(m | 6.9*4.0*2.7 |
| Heating System | Lighting Infrared |
| Capacity(m3/h) | 24000 |
| Total Power(kw) | 14 |
| Fan | Turbo Type |
|---|---|
| Spray Booth | Included |
| Working Temperature | 40-80℃ |
| Wall Led Boards | 8 Sets Of LED Light 3*16W=48W |
| Electric Heating | 32 Pcs Infrared Lamps |
| External Sizes(m) Internal Sizes(m | 7.02*5.3*3.4 |
|---|---|
| Internal Sizes(m | 6.9*4.0*2.7 |
| Heating System | Lighting Infrared |
| Capacity(m3/h) | 18000 |
| Spray Power(kw) | 5 |
| Type | Spray Booths |
|---|---|
| Power | 15KW |
| External Size | 7020*5300*3400mm(L*W*H) |
| Internal Size | 6900*4000*2700mm |
| Voltage | 110V/220V/ 380V |
| Application | Bumper,fender ,door Frame Etc |
|---|---|
| Packaging Details | standard export package |
| Delivery Time | 5-15 working days |
| Payment Terms | L/C,D/A,T/T,D/P,Western Union,MoneyGram |
| Supply Ability | 5000pcs/month |
| External Sizes(m) Internal Sizes(m | 7.02*5.3*3.4 |
|---|---|
| Internal Sizes(m | 6.9*4.0*2.7 |
| Heating System | Lighting Infrared |
| Capacity(m3/h) | 24000 |
| Total Power(kw) | 14 |
| Size | 1.2x14m,0.8x14m, 1.4x14m |
|---|---|
| Medium Filter | F5/EU5 |
| Efficiency | 99% |
| Packaging Details | standard export package |
| Delivery Time | 5-15 working days |
| Type | Spray Booths |
|---|---|
| Power | 15KW |
| External Size | 7000*5350*3400mm(L*W*H) |
| Internal Size | 6900*3900*2650mm |
| Voltage | 110V/220V/ 380V |
| Type | Spray Booths |
|---|---|
| Power | 15 |
| External Size | 7x5.45x3.35 |
| Internal Size | 6.9x3.9x2.65 |
| Voltage | 220/380V |
| Type | Spray Booths |
|---|---|
| Power | 15KW |
| External Size | 7000*5350*3400mm(L*W*H) |
| Internal Size | 6900*3900*2650mm |
| Voltage | 110V/220V/ 380V |