| Type | Spray Booths |
|---|---|
| Power | W |
| External Size | 7500*3550*3180MM |
| Internal Size | 6300*3500*2700mm |
| Voltage | 110V/220V/ 380V |
| Year | 2010- |
|---|---|
| Model | (1st Generation) AC SCHNITZER X6 E71 SUV (08-14) |
| Car Fitment | AACHEN SCHNAZER AC SCHNITZER |
| Warranty | 12 Months |
| Application | Painting Cars |
| External Sizes(m) Internal Sizes(m | 7.02*5.3*3.4 |
|---|---|
| Internal Sizes(m | 6.9*4.0*2.7 |
| Heating System | Lighting Infrared |
| Capacity(m3/h) | 24000 |
| Total Power(kw) | 17 |
| External Sizes(m) Internal Sizes(m | 8.75*6.1*4.2m |
|---|---|
| Internal Sizes(m | 8.6*4.5*3.4 |
| Heating System | Halogen Infrared Heating |
| Capacity(m3/h) | 30000 |
| Total Power(kw) | 23 |
| Inner Size | 6.9*4.0*2.7m |
|---|---|
| External Size | 7.05*5.3*3.4m |
| Heating Source | Infared Heating Lamp(diesel,gas,LPG Are Optional) |
| Packaging Details | standard export package |
| Delivery Time | 10 to 15 working days |
| External Sizes(m) Internal Sizes(m | 7.02*5.3*3.4 |
|---|---|
| Internal Sizes(m | 6.9*4.0*2.7 |
| Heating System | Lighting Infrared |
| Capacity(m3/h) | 18000 |
| Total Power(kw) | 5,5 |
| Power | 15KW |
|---|---|
| External Size | 7000*5350*3400mm(L*W*H) |
| Internal Size | 6900*3900*2650mm |
| Voltage | 110V/220V/ 380V |
| Color | Red,orange,white,blue |
| External Sizes(m) Internal Sizes(m | 7.02*5.3*3.4 |
|---|---|
| Internal Sizes(m | 6.9*4.0*2.7 |
| Heating System | Lighting Infrared |
| Capacity(m3/h) | 18000 |
| Spray Power(kw) | 9 |
| Color | BLUE |
|---|---|
| Type | Paint Racks |
| Size | 194*31*14cm |
| Weight | 34KG |
| Packaging Details | standard export package |
| Lifting Capacity | 2*12 Ton |
|---|---|
| Color | Blue |
| Adjustable Width | 40cm - 105cm |
| Adjustable Height | 40cm - 118cm |
| Machine Weight(Net Weight) | 247kg/545lbs |